Retinolis

Retinolis yra kosmetikoje ir medicinoje naudojama vitamino A forma. Jis yra vienas efektyviausių ingredientų, padedančių kovoti su raukšlėmis, spuogais ir kitomis odos problemomis, nes skatina odos atsinaujinimą. 


Retiniolio poveikis odai:


1. Retinolis padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir skatina odą atsinaujinti. Naudojant kosmetiką su retinoliu oda tampa švelnesnė ir lygesnė.

2. Retinolis skatina kolageno, kuris suteikia odai elastingumą ir stangrumą, gamybą, dėl to odoje sumažėja raukšlių, jos tampa mažiau gilios.

3. Retinolis padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus, o tai padeda apsaugoti odą nuo senėjimo požymių.


Retinolio naudojimas


Retinolis laikomas veiksmingu ir saugiu kosmetikos ingredientu, tačiau gali sukelti kai kuriuos šalutinius poveikius, tokius kaip odos sausumas, pleiskanojimas ir paraudimas. Nusprendus pradėti naudoti kosmetiką su retinoliu rekomenduojama pradėti nuo mažos koncentracijos produktų ir palaipsniui ją didinti, o kosmetiką su didesne retinolio koncentracija rekomenduojama iš pradžių naudoti vieną kartą per savaitę ir po truputį didinti dažnį iki dviejų ar trijų kartų per savaitę.


Kosmetikos produktai su retinoliu paprastai naudojami naktį. Naudojant kosmetiką su retinoliu rekomenduojama dienomis naudoti kremus su SPF, kuri apsaugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių.


Retinolį galima naudoti kartu su kitais odą nuo senėjimo saugančiais ingredientais, pavyzdžiui, su hialurono rūgštimi, kuri suteikia odai drėgmės, arba antioksidantais, kurie saugo odą nuo laisvųjų radikalų.


Jei turite sveikatos problemų, prieš pradėdami naudoti kosmetiką su retinoliu pasitarkite su gydytoju.

Visi straipsniai